Obrovský úspěch žáků naší ZUŠ v Karlových Varech!

Ve dnech 20-22. března 2017 se v Karlových Varech konalo finální celostátní kolo každoroční soutěže Karlovarský skřivánek. Naše ZUŠ do ní vyslala Kryštofa Bínu pana učitele Borského a obě naše velká děvčata paní Feldmannové a tito tři výtečníci tam ukázali všem, jak se má vlastně zpívat.

Na cestu do Varů jsme se vydali v pondělí 20.3. odpoledne a přijeli tam po sedmé večerní, takže Kryštofa jsme zpívat neviděli. Ubytovali jsme se a protože Feldmannovi byli ještě na cestě, poslali jsme děti po večeři spát a trochu se prošli už noční lázeňskou částí města. Někdy po 22.h dorazili Feldmannovi a hned nám paní učitelka referovala, že Kryštof ve své kategorii A2 získal jedno ze dvou prvních míst.

      

Úterý 21.3. bylo pro nás soutěžní. Helenka zpívala ve dvou kategoriích, Kačenka v jedné, takže se naše slečny poprvé utkaly jako pěvecké soupeřky v kategorii C2. V každé kategorii bylo kolem 40 soutěžících, konkurence byla tedy velká. Měli jsme štěstí, na přípravu jsme našli úplně volnou prostornou místnost v přízemí pořadatelské školy a poměrně dlouho jsme tam byli sami. Měli jsme tak ideální podmínky na kvalitní rozezpívání a rozehrání.

         

V pozdním dopoledni došlo k akci. Helenka, poslední vystupující v kat. C1, zazpívala tak, že jsem z toho byl zase celý naměkko. Při Zahrajte mi tichúčko jsem nebyl schopen pohybu, focení jsem tak doháněl až při Cherubínovi. Po obědě následovala kat. C2, trochu náročněji organizovaná, kde si obě holky střihly vedle lidových písní také muzikálovou a filmovou píseň na mikrofon. Bylo to úžasné, drobné výhrady by se sice našly, nicméně dojem udělaly velký a bez odezvy nezůstaly.

Zvukové záznamy vystoupení našich dětí

Helenka: Zahrajte mi tichúčko a Cherubín

Helenka: přídavek vítěze Povídajů ludé

Kačenka: Žežulinka kuká

Helenka: Prídi Janík premilený

Kačenka: My Heart Will Go On

Helenka: Memory

 

      
         

Díky organizaci odpolední kategorie C2 jsme měli dostatek času na příjemnou procházku. Vrátili jsme se tedy do lázeňské části Varů a tam, kde jsme se večer prošli jen s Hankou, jsme vyrazili všichni i s Kryštofem. Prošli jsme se po kolonádách, prohlédli si kdeco, Vřídlo, tedy hlavní pramen, bylo odstavené kvůli rekonstrukci, ale zas jsme vydali něco málo za hrníčky a oplatky a zakončili to elegantně v cukrárně.

Nadělal jsem taky něco fotek, přičemž došlo k úsměvnému okamžiku: když jsem hledal vhodnou kompozici pro jeden snímek a poskakoval přitom z místa na místo s foťákem u oka, zastavila se u mě jedna starší paní a rusky se mě optala, za kolik prodávám své obrázky. Trochu jsem ji zklamal, když jsem jí vysvětlil, že fotím jen pro rodinu. Získal jsem ale pochvalu od Helenky za (i pro mě) nečekaně suverénní aplikaci ruštiny…

         
      

A jak se tedy děti umístily?

Kryštof zvítězil v kat. A2, dostal jedno ze dvou udělených prvních míst.

V kategorii C2 získala Kačenka třetí místo z pěti udělených a Helenka druhé ze tří.

V kategorii C1 zpívala z výpravy ZUŠ VK jen Helenka. Zde bylo uděleno několik čestných uznání, několik třetích i druhých míst, ale jen jediné první místo a to patří naší Heli!

V čestném přídavku Helenka zazpívala Povídajů ludé takovým způsobem, že se jí dostalo standing applausu poroty.

Kromě toho všeho pan učitel Petr Feldmann převzal právem mimořádnou cenu poroty za výborný klavírní doprovod.

A protože je velká škoda a myslím i docela chyba, že alespoň vítězové si nechodí pro ocenění i se svými pedagogy, kteří tak zůstávají neprávem v pozadí, získává alespoň ode mne vysoké osobní ocenění paní Alena Feldmannová za fantastickou pěveckou výchovu našich děvčat. A dovolím si dodat, že nejen ji, ale celou rodinu Feldmannových nám seslalo samo nebe a je pro nás velkou ctí s Feldmannovými spolupracovat.

.

Odkazy

Stránky soutěže Karlovarský skřivánek

Výsledky celostátního kola v Karlových Varech – sledujte kategorie A2, C1 a C2

Fotky z celostátního kola na stránkách karlovarské ZŠ a ZUŠ

.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *