Naše vystoupení na Hraje celá rodina 2017

30. ledna 2017 jsme vystoupili na již šestém ročníku pořadu Hraje celá rodina. Tuto akci pořádá paní učitelka Michaela Pidová v ZUŠ V. Kaprálové, aby i rodiče dětí, které se v naší ZUŠ hudebně vzdělávají, měli možnost se ukázat. Od prvního konání v roce 2012 je o ni velký zájem, jde myslím o unikátní projekt s vysokou úrovní.

No a protože se naše děti hudebně ukazují každou chvíli, my, jejich rodiče, už od toho prvního ročníku vymýšlíme nějakou legraci. Letos jsme předvedli ukázku domácí přípravy na toto vystoupení, kdy jsme si vzali notoricky známou lidovou písničku, která se Bedřichu Smetanovi stala základním motivem jeho Vltavy, jako muzikální materiál a přemýšleli, na jaký způsob ji zpracujeme. Co z toho vzešlo, uvidíte na videozáznamu pořízeném paní Šmerdovou.

Videu bohužel chybí posledních asi 20 vteřin, úplná tečka a vlastně to nejlepší: zatímco tatínek s dětmi za společného radování mizí z pódia pryč, naše maminka, v závěru záznamu beroucí si hlavu do dlaní, vychází doprostřed pódia, kde zalomí rukama se slovy „Bože můj, to zas bude vostuda!“. Ale to je důsledek absence předchozí dohody, příště to už vychytáme 🙂 Jsme rozhodně velmi rádi, že toto video existuje a děkujeme za něj.

Děkuji tímto za nás všechny paní Pidové za tento úžasný pořad i paní Šmerdové za video a za fotku, kterou jsem si do článku dovolil půjčit ze ZUŠkového Google Plus.

Technická poznámka: chtěl jsem video umístit přímo do článku rovnou k zobrazení. Zjevně to ale není možné, takže si video stáhněte.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *