Krajská soutěžní přehlídka sborů ZUŠ – 5.4.2016 v Mikulově

Mladší sbor ZUŠ V.Kaprálové na nádvoří mikulovského zámkuV úterý 5. dubna 2016 proběhla soutěžní přehlídka sborů v Mikulově, které se za naši ZUŠ účastnil nově vzniklý sbor žáků pod vedením paní učitelky Feldmannové. Šlo o první větší akci mladší složky sboru v tomto roce. Následující pojednání je tentokrát mým přepisem vyprávění zúčastněné Kačenky a naší maminky.

Před odjezdem od ZUŠ byl již objednaný autobus obsazen všemi účinkujícími – čekalo se jen na pana učitele Feldmanna ml., který cestou uváznul v zácpě a pak ještě hledal noty. Ale v pořádku, odjížděli jsme s asi jen 15timinutovým zpožděním. To šofér pohodlně nahnal.

V šatněZatímco jsme v Mikulově šli do zámku, zjistila paní učitelka Feldmannová, že v autobuse zapomněla deštníky – rekvizitu k vystoupení. Situaci pohotově zachránila paní Šmerdová, která se (v ramcu jarni fyzkultury) ze zámku proběhla k autobusu a zpět, takže píseň Prší prší byla provedena podle původních záměrů.

V přidělené šatně nás bylo jenom pět sborů. Před rozezpíváním s elektronickými klávesami zjistil s překvapením Kryštof, že doma zapomněl předem pečlivě připravený oděv. Paní ředitelka Sapáková rázně zatrhla myšlenky na akutní dovoz obleku panem Borským a podílela se na myšlence ostatních odít Kryštofa do náhradního dívčího oděvu. To ovšem k údivu všech přítomných odmítl prozměnu Kryštof. Nakonec mu půjčil oblek jeden z chlapců sboru z Tišnova, za což mu i touto cestou všichni děkujeme.

Na nádvoříV 10 hodin byla zahájena soutěž, my jsme přišli na řadu nějak v 11h a zazpívali jsme, že jsme překvapili i naši paní sbormistrovou Feldmannovou. Po hromadné pauze strávené procházkou po mikulovském náměstí, občerstvením a zmrzlinou tamtéž, jsme se vrátili do zámku na vyhlášení výsledků. Získali jsme první místo a pan učitel Feldmann ml. obdržel cenu poroty za skvělý klavírní doprovod.

Pak jsme měli ještě asi hodinu do odjezdu zpět do Brna, takže jsme se prošli po zámecké zahradě, někteří si sedli na náměstí na kafe a kus řeči. Cestou nám paní Sapáková a Feldmannová rozdaly pamětní placky a hříšník Kryštof se vykoupil na výslovné přání pana Feldmanna ml. písní Až pojedu orat do mikrofonu v autobusu.

Co říci závěrem…? Báječná akce s ještě lepším výsledkem, počasí jak na objednávku, atmosféra skvělá, co víc si přát. Víc takových!

Levitující pan Feldmann ml.   Paní učitelka přebírá diplom

A na úplný konec uvádíme mírně upravený záznam našeho soutěžního programu.

  1. Možnost
  2. Prší prší
  3. Skřivánek zpívá
  4. Medvědí Jazz
  5. Fordka a lordka

 


Komentáře

Krajská soutěžní přehlídka sborů ZUŠ – 5.4.2016 v Mikulově — 1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *